Jeep XXL – gratka dla entuzjastów

Badź dobrym kierowcą

Written by:

Wszyscy entuzjaści motoryzacji mogą być zadowoleni. Ich koledzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy słyną z oryginalnych upodobań i niezwykłych pomysłów w kwestii samochodów stworzyli największy na świecie model Jeepa – Jeep Willlys. Ten oryginalny pojazd zdecydowanie nie ma sobie równych pod wieloma względami.

Jedyny w swoim rodzaju okaz
Słynny na całym świecie właściciel największego w historii Dodge’a Power Wagon – Sheikh Hamad bin Hamdan Al Nahyan ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich postanowił bowiem wybudować replikę znanego Jeepa Willys’a. Nie byłoby w tym pewnie nic dziwnego, gdyby nie to, że pojazd finalnie ma liczyć aż 6,4 metra wysokości. Wybudowany w ten sposób Jeep Willys jest prawie 4 razy większy niż jego odpowiednik z czasów II wojny światowej. Sama jego karoseria waży aż 4,4 tony.

Wyjątkowy samochód i jego możliwości
Ten jedyny w swoim rodzaju Jeep nie jest jednak jedynie eksponatem, ale całkowicie użytecznym pojazdem mechanicznym. Największa niespodzianka tego nietypowego samochodu ukryta jest w grillu. Za liczącą 7 listew atrapą chłodnicy pomysłodawca i konstruktor auta schował bowiem kabinę pasażerską, z której ogromne auto można prowadzić jak każde inne.