Kupujesz samochód? Postaw na bezpieczeństwo!

Badź dobrym kierowcą

Written by:

Każda osoba decydująca się na zakup nowego lub używanego samochodu powinna oprócz ceny i danych technicznych samochodu wziąć również pod uwagę kwestie bezpieczeństwa — pomocne mogą się w tym okazać testy bezpieczeństwa przeprowadzane przez organizację Euro NCAP.

Kupujesz samochód? Sprawdź jego bezpieczeństwo!

Głównym elementem testu bezpieczeństwa przeprowadzanego przez tę niezależną organizację (Euro NCAP) jest test zderzeniowy, który dzieli się na cztery zasadnicze elementy:
– zderzenie boczne,
– zderzenie ze słupem,
– zderzenie czołowe,
– zderzenie z pieszym.

W teście tym samochód może uzyskać maksymalnie pięć gwiazdek i choć przez długi czas wydawało się, że osiągnięcie tego wyniku jest wprost niemożliwe, to już w 2002 roku wyróżnienie to zostało przyznane modelowi. Aktualnie coraz więcej samochodów otrzymuje na teście pięć gwiazdek, producenci stawiają na bezpieczeństwo, gdyż wiedzą, że dobry wynik tego testu może w sposób pozytywny odbić się na sprzedaży.

Każdy samochód, który poddany zostaje testowi, jest dokładnie opisany, przedstawiona jest m.in., analiza ryzyka odniesienia obrażeń zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Bezpieczne auta to marzenie wielu kierowców i producentów, musimy jednak pamiętać, że to na barkach osób je prowadzących ciąży obowiązek ich bezpiecznego prowadzenia, nawet najbezpieczniejszy samochód z nieodpowiedzialnym kierowcą to ogromne zagrożenie na drodze!